Informace o nás

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřízenou Jihomoravským krajem. Vykonává činnost střední školy a vyšší odborné školy. Za 60 let existence škola připravila tři generace zdravotnických pracovníků působících v regionálních zdravotnických zařízeních i v zařízeních po celé republice, v Německu, Rakousku, Velké Británii, Kanadě, USA, Saudské Arábii a Austrálii. Škola spolupracuje s desítkami zdravotnických zařízení u nás i v Evropě, s charitativními organizacemi a sdruženími.

Absolventi oborů zdravotnický asistent a diplomovaná všeobecná sestra nacházejí široké uplatnění ve zdravotnických zařízení a jejich zaměstnatelnost je 100%. Obor diplomovaná všeobecná sestra již nabízíme ve zkráceném, tříletém studiu.

Vzdělávání a provoz školy zajišťuje více než 40 interních zaměstnanců a dalších více než 40 externích vrchních a staničních sester. Všichni vyučující odborných předmětů jsou registrovanými zdravotnickými pracovníky na pozicích zdravotních sester.

Ředitelem školy je RNDr. Bc. Karel Pigl, zástupkyní ředitele Mgr. Šárka Marešová, vedoucí učitelkou odborných předmětů a odborné praxe je  Mgr. Jana Kosíková a ekonomem školy Bohumila Bulínová.

"Starajíce se o štěstí druhých nacházíme své vlastní."

(Platón)